Rubriky

Je neurofeedback a biofeedback liečba naozaj efektívna alebo je to len placebo efekt?

Je neurofeedback a biofeedback liečba naozaj efektívna alebo je to len placebo efekt?

V posledných 2-3 desaťročiach sa u nás začala používať pri liečbe rôznych zdravotných ťaž- kosti liečba pomocou biologickej spätnej väzby (biofeedback, neurofeedback). Využíva pri tom novodobé počítačové technológie, ktoré umožňujú snímať elektrickú aktivitu ľudského tela, prenášať ju na  obrazovku počítača a dávať vizuálnu alebo sluchovú spätnú väzbu človeku o fyziologických procesoch v jeho tele. 
Tvoríme nie len pre radosť, ale aj pre úžitok

Tvoríme nie len pre radosť, ale aj pre úžitok

V dennom stacionári MARGARÉTKA pre osoby so zdravotným a telesným postihnutím, sa denne realizuje množstvo tvorivých aktivít a činností. Každodenné tvorivé činnosti a  aktivity pomáhajú v  udržiavaní a v rozvoji fyzických, psychických a pracovných schopností klientov. 
Sirôtky buďte ako Eric Burdon

Sirôtky buďte ako Eric Burdon

Milé naše Slovenské sirôtky je nám veľmi nemilé, že musíte vyrastať bez rodičov. Je nám to veľmi ľúto, bude Vás to sprevádzať celý život a vždy si budete pamätať kde ste vyrastali, lásku dám a pánov, čo sa o Vás starali. Jedného dňa z Vás budú rodičia. Vy budete otcovia a mamy. Pozrite sa prosím do očí speváka tejto piesne.
Charitánia 2016

Charitánia 2016

Podporili sme tento projekt
Komunitné centrum Fončorda

Komunitné centrum Fončorda

Raz ma zaujala jedna myšlienka - odkaz pre tých, ktorí stále pomáhajú iným. „Majáky nebehajú po  mory, aby zachraňovali lode. Proste len pevne stoja a svietia.“ Pred vyše rokom sme prijali pozvanie na budovanie niečoho nového. V Banskej Bystrici začali vznikať komunitné centrá a to naše je na kopci nad Fončordou. 
„Hodnotenia“

„Hodnotenia“

Hodnotenia. Samo toto slovo určuje význam činnosti. Hodnotenie je zisťovanie hodnoty. Hodnotíme denne, zisťujeme, akú hodnotu má pre nás situácia, ľudia, vzťahy. Ak chceme čokoľvek zhodnotiť, potrebujeme poznať parameter, podľa ktorého hodnotíme. Parameter, s ktorým situáciu, či ľudí porovnávame. 
Tá potvora ma dostala!

Tá potvora ma dostala!

Vážne som sa pred ňou snažila ujsť. Neúspešne. O kom hovorím? Nuž o chrípke. Ležím už štvrtý deň v posteli a prehadzujem sa z boka na bok, ako horúci zemiak v ruke. Čítanie som musela odložiť na  neskôr, lebo z nosa mám rovno Niagarské vodopády a oči mi samovoľne plačú.

Prechádzam teda na plán B. 
Simona Strelcová - Najlepšie kamarátky (Úryvok z knihy Mária a čarovný prsteň)

Simona Strelcová - Najlepšie kamarátky (Úryvok z knihy Mária a čarovný prsteň)

Uprostred malej dedinky stál malý domček. Bývalo v ňom jedenásťročné dievčatko Má- ria Hrušková a jej strýko Alojz Mucha, ktorý si ju vzal k sebe potom, čo jej zomreli rodičia. Mamička Natália zomrela mesiac po jej narodení a otec Jozef sa utrápil, keď mamička skonala. Mária mala hnedé vlasy hladké ako hodváb, modré oči, maličký noštek, červené pery ako ruža. 
Čerstvé ovocné a zeleninové šťavy

Čerstvé ovocné a zeleninové šťavy

Na  zachovanie zdravia nestačí zabezpečiť jednotlivé bunky svojho tela správnou výživou. To je iba jedna strana mince. To už vieme, že súčasne rovnako dôležitá je pravidelná schopnosť tela eliminovať odpadové látky. A tu nám podáva pomocnú ruku čerstvé ovocie, čerstvá zelenina a z nich pripravené šťavy. 
Popoludnie pre rodičov

Popoludnie pre rodičov

S  iniciatívou projektu Popoludnie pre rodičov prišla firma Stavby mostov Slovakia (SMS, a.s.), ktorá zorganizovala medzisvojimi zamestnancami finančnú zbierku. 
Zasmečuj deťom zdravie

Zasmečuj deťom zdravie

Meno Matej Tóth je asi meno bojovníkov. Tento rok Matej Tóth vybojoval zlatú medailu v rýchlostnej chôdzi, no za zmienku stojí aj iný Matej Tóth. Matej s krásnym úsmevom, chalan, ktorý nebojoval na majstrovstvách sveta, ale bojoval inde. Už niekoľko krát v živote bol vystavený boju o život. 
Leto v Tatrách

Leto v Tatrách

Z okien detskej onkológie v Banskej Bystrici majú deti aj rodičia výhľad na časť hrebeňa kremnických hôr. Počas náročných a pomaly sa vlečúcich dní hospitalizácie im mnohokrát napadne, že by boli najradšej niekde inde – doma na gauči, vonku na ihrisku, alebo aj na tom krásnom hrebeni hôr, ďaleko od ruchu nemocnice, ďaleko od problémov... 
Ako sa naučiť niečo nové alebo septembrové malé zázraky

Ako sa naučiť niečo nové alebo septembrové malé zázraky

Každému, kto sleduje svet prírody určite neunikne tak úžasná vec, ako je pavúčia sieť. Dnes sa všade hovorí o  sieťovaní. Sieť je najkrehkejšia a  pritom najsilnejšia a  najdômyselnejšia skladačka prírody. Starí dedinskí mastičkári ju používali na liečbu otvorených rán. Ak sa ľudia spájajú pri zmysluplných a záslužných veciach môžu vytvoriť sieť možností, ktoré vyliečia rany spoločnosti, ktoré si veľakrát ľahkovážnym prístupom k životu spôsobila. V SPOSA BB pracujeme s rodičmi na rôznych veciach.
6. ročník „Bežím pomáhať“

6. ročník „Bežím pomáhať“

Tradične v sobotu 10.9.2016 sme sa už po 6.-krát stretli pred Obecným úradom v Čiernom Balogu. Doslova ukážkové počasie sa odrazilo aj na účasti... prišlo presne 654 bežcov a chodcov. Od  najstaršieho 78-ročného pána Berčíka až po najmladšieho účastníka - dvojmesačného Jakubka. Ani vzdialenosť nerobila problém, účastníci prichádzali aj z rôznych kútov Slovenska, dokonca pani Zuzka prišla až z českého Jablonca nad Nisou. 
Pracovná a sociálna inklúzia zdravotne znevýhodnených - základný predpoklad zvýšenia ich spoločenského statusu

Pracovná a sociálna inklúzia zdravotne znevýhodnených - základný predpoklad zvýšenia ich spoločenského statusu

Žijeme v spoločnosti, v ktorej hodnoty a hodnotový systém jednotlivcov je bezpodmienečne a nevyhnutne závislý od ich ocenenia v komunitách s  majoritným zastúpením. Človek je spoločenský tvor a v nijakom prípade nemôže byť vylučovaný z prostredia sociálnych komunít, ktoré sú organickou súčasťou jeho života. 
Mám záujem
verify

* Tento údaj je povinný


  spig@spig.sk     0800 105 707     www.spig.sk

Prečítajte si celý časopis

 

Máte záujem dostávať nové číslo časopisu na Váš email? 
pošlite nám žiadosť na klub@spig.sk